تعریف اصلی ریمپ ایسیو

تعریف اصلی ریمپ ایسیو

تعریف اصلی ریمپ ایسیو

تعریف اصلی ریمپ ایسیو

ECU چیست؟

ECU یک رایانه کوچک است که کارکرد موتور را کنترل می کند. سازندگان خودرو از طریق تنظیم نرم افزار ایسیو به طور پیش فرض قبل از فرستادن وسیله نقلیه به بازار، موتور را تنظیم می کنند. در تنظیمات نرم افزاری ایسیو باید شرایط آب و هوایی، قوانین و محدودیت ها و کیفیت متفاوت سوخت در نظر گرفته شود که این کار با ریمپ ایسیو امکان پذیر است.ریمپ می تواند خودرو را با شرایط آب و هوایی منطقه و کیفیت سوخت کشورهای مختلف سازگار کند، بنابراین بعد از ریمپ مصرف سوخت کاملا بهینه شده و کاهش خواهد داشت، شتاب خودرو بهتر می شود و ناک هم رفع می شود.

ریمپ ایسیو چگونه کار می کند؟

ریمپ ایسیو جایگزین نرم افزار اصلی ایسیو می گردد، برنامه اصلی خودرو به صورت کلی و بر اساس نیاز مشتری مورد بازنگری قرار می گیرد و در ریمپ ایسیو نرم افزار ایسیو برای دستیابی به حدکثر راندمان تغییر پیدا می کند. این کار با عنوان ریمپ ایسیو شناخته می شود زیرا که مپ ایسیو موتور خودرو را کنترل می کند و ریمپ پارامترهای اصلاح شده ایسی می باشد که مورد بازنگری قرار گرفته است . هنگامی که ماشین شما ریمپ می شود ، نرم افزار تنظیم شده به پورت سریال خود (یا OBD پورت) وصل می دهد تا عملکرد موتور را افزایش دهد. توانایی فلش به طور مستقیم از طریق OBDباعث شده است که صنعت ریمپ ایسیو به طور چشمگیری جهش پیدا کند .

ECU,EC

ECU مغز خودروهای انژکتوری,آموزشگاه تعمیر خودرو و برق خودرو,میل لنگ,میلنگ,عملکرد میل لنگ,کارگرد میل لنگ,تعمیرات ECU,ECU

چیپ تیونینگ چیست؟

چیپ تیونینگ یا تغییر نرم افزاری CHIP ایسیو، تعریف اصلی از ریمپ ایسیو امروزی است. چیپ تیونینگ به معنی برداشت تراشه (EPROM) از روی برد ایسیو و پروگرام کردن چیپ بر روی BENCH می باشد. چیپ تیونینگ به معنای ساده یعنی تغییر نرم افزاری بر روی تراشه اصلس ایسیو موتور.

تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو

ریمپ چه تاثیری بر روی خودرو دارد؟

شرکت کارفیکس تهران با تکیه بر دستاوردهای علمی توانایی تغییر تمامی پارامترهای کنترلی موتور را دارد. به طور مثال بسیار از افراد این سوال برایشان پیش می آید که چگونه می توان با تغییر ریمپ موتور و ریمپ ایسیو هم توان خروجی بیشتری از موتور گرفت و هم کاهش مصرف سوخت را در بر داشت. نکته قابل توجه این است که تمامی پارامترهای عملکردی ایسیو در جدول های جداگانه ای وجوددارد. به طور مثال زمانی که شما نیاز به شتاب گیری دارید معمولا دریچه گاز به طور کامل باز می گردد و دور موتور بالا می باشد. بنابراین در ریمپ می توان پارامترهای سوخت و جرقه را فقط در دورهای بال و زمان شتابگیری تغییر داد و در ناحیه دور آرام و حالت کروز تغییری در سوخت و افزایش پارامتر ها نداشت.

 • کارفیکس تهران با تغییر در جداول سوخت و جرقه می تواند افزایش قدرت موتور چشمگیری برای شما به ارمغان بیاورد.
تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو
تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو
 • برای اولین بار شرکت کارفیکس تهران توانایی تغییر سیستم متغیر سوپاپ VVT-XXTI-CVT-VANOS را دارد. كه باعث مي شود بر اساس تغييرات موتور و خواست مشتري منحني جداول گشتاور و توان را تغيير داد.
تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو
 • تغییر جداول بوست توربو شارژ و افزایش بوست توربو به منظور افزایش توان در محدوده عملکردی ایمن توربو شارژو راندمان بهینه به منظور افزایش توان موتور.
تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو
 • تغییر جداول سیستم متغییر منیفولد ورودی با هدف تغییر جریان گردابه و چرخشی در دورهای مختلف موتور
 • تغییر نواحی مختلف جداول توربو و spool mode برای کاهش تاخیر توربو (lag) و وارد شدن زودتر توربو به زیر بوست
 • رفع تاخیر پدال گاز ( کپ دریچه گاز) بعد از ریمپ ایسیو. با بازنگری جداول مربوط به پدال گاز و دریچه گاز و انجام ریمپ ایسیو تاخیر دریچه گاز به طور چشمگیری کاهش یافته و رانندگی را برای راننده لذت بخش می کند.
تعریف اصلی ریمپ ایسیو,کارکرد ریمپ ایسیو,تغییر نرم افزار ایسیو,کار با ریمپ ایسیو
 • تغییر در عملکرد دمای فن از دیگر مواردی است که می توان با ریمپ ایسیو به آن رسید. با توجه به اینکه بعضی خودروها در مناطقی با شرایط دمایی خاص و گرم کار می کنند و بالا رفتن دمای موتور باعث خرابی موتور و سوختن واشر سر سیلندر می گردد. شرکت کارفیکس تهران با تغییر نقطه عملکرد فن مایع خنک کننده می تواند دمای خودرو را در حد ایده آل خود نگه دارد تا از آسیب های جدی وارد به موتور جلوگیری کند.
 • رفع محدودیت سرعت توسط ریمپ ایسیو. در خودرو های جدید به دلیل مسائل ایمنی به خصوص با توجه به استانداردهای خوردو و شرایط جاده ای هر کشوری محدودیت سرعت اعمال می گردد. با توجه به اینکه بعضی از علاقه مندان تمایل به افزایش سرعت و شرکت در بعضی از مسابقات را دارند. شرکت کارفیکس تهران این موضوع را به طور کاملمی تواند رفع کند.
 • افزایش کاتاف با ریمپ ایسیو: افزایش کاتاف نیز تا هر محدوده ای قابل انجام می باشد اما شرکت کارفیکس تهران افزایش دور را نیز در محدوده ایمنی انجام می دهد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.
 • تغییر جداول مربوط به گشتاور: تغییر جداول گشتاور نیز با ریمپ ایسیو امکان پذیر می باشد که کاراکال تیونینگ با تخصص کامل بر روی این جدوال لیمتر قادر به انجام ریمپ و تغییرات می باشد.
 • حذف سنسور اکسیژن دوم: در موتورهایی که مجهز به کلیه لوازافتر مارکت هستند و برای مسابقه ستاپ شده اند به علت تغییرات گسترده و متفاوت بودن نسبت سوخت به مقدار زیاد، سنسور اکسیژن توانایی اندازه گیری مقداری را در محدوده مجاز نداشته و به همین علت شرکت کارفیکس سنسور اکسیژن را از حلقه کنترلی خارج نموده و سیستم را OPEN LOOP می کند.

ریمپ با سوخت E85 ( اتانول): شرکت کارفیکس تهران این افتخار را دارد تا با قهرمانان نامی ایران در مسابقات سرعت و درک همکاری داشته و با استفاده از ستاپ ویژه و ریمپ بسیار حرفه ای با سوخت هایی نظیر C16 یا الکل حداکثر توان موتور را برای این عزیزان به ارمغان بیاورد. شرکت کارفیکس تهران با تغییرات اساسی در جداول سوخت و جرقه موتور توانایی تغییر سوخت موتور از بنزین به الکل ۸۵% – بنزین ۱۵% را دارد. به علت اکتان بالای الکل (۱۱۶) و خاصیت خنک بودن آن حداکثر راندمان حاصل می گردد.

کافیکس تهران برترین آموزشگاه تخصصی آموزش خودرو

carfixtehran

مطالب مرتبط

دیدگاهها